Konfigurator kamperów. Stwórz sam wymarzony pojazd kempingowy!

CZYM JEST I JAK DZIAŁA KONFIGURATOR KAMPERÓW?

Konfigurator kamperów. Stwórz sam wymarzony pojazd kempingowy!

W dzisiejszych czasach producenci kamperów wychodzą nam naprzeciw i dają możliwość współtworzenia pojazdów kempingowych. Brzmi niewiarygodnie? Zapraszamy do dzisiejszego wpisu na naszym karawaningowym blogu, w którym wyjaśnimy, czym jest konfigurator kamperów.

Czym jest konfigurator kamperów?

Konfigurator kamperów to narzędzie Internetowe oferowane przez producentów samochodów kempingowych. Najczęściej przybiera ono formę aplikacji obsługiwanej za pomocą przeglądarki, lub dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Konfigurator, w swojej najprostszej definicji, pozwala zamówić nowego kampera wraz z szeregiem wybranych indywidualnie opcji dodatkowych, parametrów technicznych czy wyposażenia. Klient w pierwszej kolejności wybiera pojazd bazowy swojego przyszłego kampera, a następnie poprzez zaznaczanie odpowiednich opcji, zamawia dodatkowe wyposażenie lub rodzaj materiałów wykończeniowych. Konfigurator kamperów w czasie rzeczywistym podlicza i przelicza wybrane właściwości i podaje klientowi ostateczną cenę za wybraną konfigurację, a także szereg dodatkowych informacji, takich jak na przykład przewidywany czas odbioru kampera.

Narzędzie takie pozwala każdemu przyszłemu posiadaczowi kampera stworzyć pojazd w całości dopasowany do indywidualnych preferencji. Dzięki temu nie musimy akceptować z góry narzuconego wyglądu czy designu.

Konfigurator kamperów – co możemy wybrać?

Korzystając z konfiguratorów on-line możemy wpłynąć na finalny efekt naszego pojazdu kempingowego. Przede wszystkim możemy już na etapie zamawiania kampera zdecydować o rodzaju zastosowanych materiałów wykończeniowych. Od nas zależy, czy zdecydujemy się na jasną lub ciemną tapicerkę, a także na to czy będzie to skóra naturalna, skóra ekologiczna czy tez innego rodzaju tapicerka materiałowa. Możemy również zdecydować, czy bardziej odpowiada nam drewno jasne lub ciemne. Mamy wpływ także na rodzaj i kolor blatów kuchennych. Już sam ten aspekt pozwala nam stać się właścicielem kampera nietuzinkowego. Konfigurator kamperów to również szereg aspektów technicznych. Na etapie konfigurowania możemy zdecydować o tym w jakie systemy zostanie wyposażony nasz kamper. Możemy wybrać pomiędzy kompleksowym, zintegrowanym systemem, a także pomiędzy podstawowymi wersjami kilku mniej funkcjonalnych systemów. Możemy to porównać do sytuacji, w której możemy mieć jeden model tego samego samochodu, natomiast w pierwszej wersji nie posiada on klimatyzacji, w drugiej posiada klimatyzację manualną, a w trzeciej znajdziemy dwustrefowy climatronic.

Do naszej decyzji pozostaje również wybór systemów multimedialnych, takich jak nawigacja samochodowa z ekranem dotykowym, a także system łączności Bluetooth. Mamy też wpływ na szereg opcji dodatkowych takich jak na przykład tempomat, systemy bezpieczeństwa, kamerę cofania. Należy wspomnieć też o możliwości dodatkowego zamówienia rolet przeciwsłonecznych, markiz, paneli słonecznych czy bagażników rowerowych.

Karawaning, a zdrowy styl życia. Jak dbać o kondycję podczas długiej wyprawy?

Dlaczego warto korzystać z konfiguratora kamperów?

Korzystanie z konfiguratora kamperów ma wiele zalet. Warto poznać je wszystkie, aby lepiej zrozumieć jak przydatne potrafi być to narzędzie. Poniżej prezentujemy niektóre z nich.

Personalizacja kampera

Dzięki konfiguratorowi możesz stworzyć kampera idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb. Wybierając każdy detal, od koloru tapicerki po układ wnętrza, masz pewność, że pojazd będzie odpowiadał Twoim wymaganiom. Nie zaskoczy Cię żadna dodatkowa opcja lub jej brak. Im sumienniej przyłożysz się do tego procesu, tym bardziej będziesz zadowolony z finalnego efektu. Kamper skrojony na miarę z pewnością posłuży Ci długie lata.

Przejrzystość kosztów zakupu kampera

Konfiguratory, jak wspomnieliśmy już na początku artykułu, zazwyczaj pokazują cenę każdej wybranej opcji. Dodawanie ich lub usuwanie w czasie rzeczywistym pokazuje nam, z jakimi kosztami musimy się liczyć wybierając daną funkcjonalność. Korzystanie z konfiguratora pozwala na kontrolowanie budżetu. Jeżeli mamy określony budżet, możemy dzięki takim narzędziom łatwo dostosować wyposażenie do swoich możliwości finansowych.

Wizualizacja projektu kampera

Wiele konfiguratorów oferuje realistyczne wizualizacje 3D, które pomagają zobaczyć, jak będzie wyglądał gotowy kamper. To znacznie ułatwia podejmowanie decyzji, zwłaszcza w przypadku doboru odpowiedniej kolorystyki i materiałów. Wizualizacja 3D pozwala nam zweryfikować, czy nasz wybór danego blatu kuchennego i danego wykończenia szafek faktycznie ze sobą współgrają. Dzięki wizualizacji projektu możemy wybrać wystrój, który spełni nasze oczekiwania w stu procentach.

Szybkość i wygoda

Korzystanie z konfiguratora jest szybkie i wygodne. Możesz dokonać wszystkich wyborów online, bez konieczności wychodzenia z domu czy odwiedzania salonów sprzedaży. Narzędzia takie z reguły są bardzo intuicyjne i oferują przejście przez cały proces krok po kroku. Osoby obcujące z Internetem na co dzień z pewnością poradzą sobie z obsługą narzędzia, natomiast każdy kto potrzebuje wsparcia, może poprosić o pomoc bliską osobę.

Aktualność oferty kamperów

Konfiguratory są regularnie aktualizowane, dzięki czemu masz dostęp do najnowszych modeli i opcji wyposażenia. To gwarantuje, że Twój kamper będzie nowoczesny i wyposażony w najnowsze technologie. Producenci na bieżąco pracują nad dostarczeniem zawsze aktualnej oferty swoim klientom. Korzystając z konfiguratora kampera masz tą świadomość, że w danym momencie tworzysz pojazd, który faktycznie może stać się Twoją własnością.

Jak korzystać z konfiguratora kamperów?

Aplikacja, dzięki której możemy skonfigurować kampera oparta jest o intuicyjny interfejs użytkownika. Zazwyczaj działa ona na zasadzie przechodzenia poszczególnych etapów. Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniej bazy kampera, czyli rodzaju zabudowy. Gdy już określimy, czy nasz kamper ma mieć zabudowę typu alkowa lub integra, w zależności od producenta przechodzimy do dalszych kroków.

Bardzo często możemy spotkać konfiguratory, które posiadają tak zwane presety, czyli uprzednio wybrane zestawy opcji, zarówno tych wizualnych jak i technicznych. Presety dają nam, Klientom, możliwość lepszego zwizualizowania sobie, jak działa konfigurator, co możemy dzięki niemu osiągnąć, a także które opcje możemy pozmieniać samodzielnie. Jeżeli dany preset przypadnie nam do gustu, możemy go zaakceptować i zamówić. Jeżeli zapragniemy zmienić poszczególne opcje danego zestawienia, możemy to zrobić.

Po zapisaniu swojego wyboru zazwyczaj zostaniesz poproszony o podanie swojego adresu e-mail, a także danych kontaktowych. Dealer kamperów skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia warunków finansowania, a także dostarczenia pod klucz Twojego nowego kampera.

Podsumowanie

Konfigurator kamperów to doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy chcą stworzyć pojazd kempingowy idealnie dopasowany do swoich potrzeb i preferencji. Dzięki możliwości personalizacji, przejrzystości kosztów, wizualizacji projektu oraz szybkości i wygodzie, konfigurator ułatwia klientom podjęcie finalnej decyzji o zakupie. Chcesz sprawdzić jak działają konfiguratory kamperów? Wejdź na naszą stronę w sekcję skonfiguruj swój pojazd i wybierz producenta który Cię interesuje. Następnie kliknij przycisk Konfiguruj i zobacz, jak dzieje się magia. Zapraszamy Cię również do kontaktu z naszymi doradcami. Odpowiemy na każde pytanie dotyczące Twojego nowego kampera!

Zapisano!
Ten pojazd jest już w Twoich ulubionych.