CO TO JEST INTEGRA?

Sprawdź czym jest kamper w zabudowie Integra

Integra, to określenie na jedną z wersji nadwozia kamperów. Kamper integra kojarzyć się może przede wszystkim z luksusem i elegancją. Dlaczego? Wyjaśnimy w dalszej części tego krótkiego artykułu.

W kamperach typu integra, zasadniczą rolę odgrywa konstrukcja pojazdu. Producent zabudowy dostaje do dyspozycji wyłącznie podwozie, dzięki czemu może sam, we własnym zakresie i według własnego pomysłu zaprojektować całego kampera. Począwszy od szoferki, przez całą część mieszkalną, kampery typu Integra nie mają ograniczeń narzuconych przez dostawców podwozia. Inaczej niż na przykład w półintegrach, gdzie cała szoferka jest wnętrzem pojazdu dostawczego.

Kamper od środka

Producenci kamperów w zabudowie integra dysponują więc na starcie możliwością korzystniejszego i bardziej przestrzennego zaprojektowania przestrzeni. Mogą pozwolić sobie na zaprojektowanie kokpitu w sposób bardziej optymalny. Często w integrach nie spotkamy na przykład drzwi wejściowych od strony pasażera. W ich miejscu natomiast możemy znaleźć chociażby dodatkowe schowki czy szafki. Integry z reguły mają zainstalowane większe szyby czołowe, zapewniające lepszą widoczność. Kolejnym dość istotnym elementem, często stosowanym w integrach jest dodatkowe łóżko znajdujące się bezpośrednio nad fotelem kierowcy i pasażera. Opuszczenie takiego łóżka w integrze nie ogranicza nam zatem przestrzeni w pozostałej części kampera. Cała bryła zewnętrzna pojazdu jest również zintegrowana i nie zobaczymy w niej wyraźnie zarysowanej części z szoferką, a częścią mieszkalną.

Możliwość zabudowy całego kampera według własnych upodobań, często daje producentom pole do zastosowania nowatorskich, najbardziej luksusowych rozwiązań. Integry z reguły to kampery Premium, w których uświadczymy wszechogarniającego luksusu i przepychu. Oczywiście wszystkie te udogodnienia przekładają się bezpośrednio na wyższą cenę takich pojazdów.

Kamper Integra. Czym jest zabudowa Integra?