Komis kamperów – skorzystaj z wiedzy ekspertów przy zakupie kampera

SPRAWDŹ, DLACZEGO WARTO ROZWAŻYĆ ZAKUP KAMPERA W KOMISIE

Komis kamperów – skorzystaj z wiedzy ekspertów przy zakupie kampera

Nastanie kolejnego sezonu karawaningowego to czas, w którym podejmujemy ważne decyzje dotyczące naszej tegorocznej wycieczki. Procesowi planowania poddajemy nie tylko miejsce docelowe wyprawy, ale też poszczególne miasta, w których się zatrzymamy, miejsca, które pragniemy zwiedzić, wyposażenie, jakie ze sobą zabierzemy. Jednak bardzo często najważniejszym wyborem przed jakim stajemy jest wybór odpowiedniego środka transportu, a także to, skąd możemy go pozyskać. Jeżeli posiadamy już własną przyczepę kempingową lub kampera, ten problem nas nie dotyczy. W przypadku, gdy planujemy zakupić pojazd kempingowy warto jest poznać plusy i minusy karawaningu przyczepą kempingową i kamperem. Jeżeli już zdecydujemy się na konkretny model, warto udać się do specjalistów, którzy zajmują się sprzedażą nowych i używanych kamperów. W dzisiejszym wpisie na naszym karawaningowym blogu, napiszemy czym jest komis kamperów. Dowiesz się jak działa, a także dlaczego warto skorzystać z jego usług. Zapraszamy do lektury!

Czym jest komis kamperów?

Komis kamperów zasadniczo nie różni się od komisu samochodowego, gdzie możemy kupić auta osobowe. Komis to punkt handlowy, a także usługa prowadzona przez sprzedawcę pojazdów kempingowych. W komisie możesz zakupić swój samochód kempingowy, ale możesz go także sprzedać, jeżeli sam nie masz do tego głowy lub najzwyczajniej w świecie brakuje Ci czasu. Korzystanie z usług komisu to pewny i sprawdzony sposób na szybkie, w pełni profesjonalne załatwienie za nas i dla nas wszystkich spraw, związanych z formalnościami sprzedażowymi.

Kamper z komisu – dlaczego warto kupić kampera w komisie?

Jak wspomnieliśmy wyżej, komis, który sprzedaje kampery jest zazwyczaj wyspecjalizowany w tej dziedzinie. Oznacza to, że personel ma bardzo dużą wiedzę nie tylko o danym pojeździe, który zamierzamy kupić. Zna on również od środka cały karawaning, w tym segment pojazdów oraz trendy. Dla nas, jako klientów, oznacza to same korzyści. Po pierwsze zawsze otrzymamy sprawdzone informacje dotyczące danego modelu kampera. Obsługa komisu opowie nam o wszystkich detalach pojazdu, począwszy od jego historii przez obsługę znajdujących się we wnętrzu urządzeń sanitarnych. Po drugie, kupując kampera w komisie mamy większą pewność, że personel po wysłuchaniu naszych oczekiwań, wybierze dla nas najlepszy, najbardziej dopasowany do naszych wymagań model. Tym samym nie musimy obawiać się, czy na pewno wybieramy kampera, który będzie niezawodny i komfortowy.

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za zakupem kampera w komisie jest jego stan techniczny. Firma o ugruntowanej i renomowanej pozycji na rynku nie może i zapewne nie chce zachwiać swojej opinii poprzez fakt sprzedawania niesprawnych technicznie pojazdów. Każdy kamper trafiający do sprzedaży powinien być uprzednio dokładnie zbadany i zdiagnozowany pod kątem usterek i wad. Zarówno usterek widocznych na pierwszy rzut oka, jak i tych ukrytych. W interesie komisu jest usuniecie wszystkich takich wad, aby finalnie pojazd, który zakupujemy był sprawny technicznie i posłużył nam podczas naszej najbliższej podróży po Europie czy nawet innych kontynentach.

Finansowanie kampera w komisie

Wiele komisów kamperów w swojej ofercie posiada szeroki pakiet finansowania naszego zakupu. Zakup używanego kampera wiąże się z wydatkiem na poziomie kilkuset tysięcy złotych. My natomiast bardzo często po prostu nie chcemy nabywać pojazdu za gotówkę. W takich przypadkach komis może zaproponować nam pośrednictwo i pomoc przy zdobyciu kredytu na zakup pojazdu. Komisy często współpracują z różnymi instytucjami finansowymi i bankami. Istnieje więc duża szansa, że otrzymamy preferencyjne warunki, których nie moglibyśmy otrzymać starając się o kredyt samochodowy na własną rękę. Zaraz obok finansowania, bardzo często komisy oferują pomoc w zakupie ubezpieczenia OC i AC. Warto o te kwestie zapytać się doradcy już na etapie oglądania pojazdu, który nas interesuje. Będziemy mieć wtedy szerszą perspektywę na cały przebieg transakcji.

Komis Kamperów Mazowieckie Warszawa Baniocha

Gwarancja na kampera

Kupując kampera w komisie jest bardzo prawdopodobne iż otrzymamy gwarancję na nasz nowy pojazd lub pakiet dodatkowych korzyści. Komis, który daje nam gwarancję na zakup, najczęściej doskonale zdaje sobie sprawę, że sprzedawane przez niego pojazdy są pewne i sprawdzone. Gwarancja przybierać może różne formy i w zależności od komisu jej postanowienia mogą brzmieć zgoła odmiennie. Niektóre komisy oferują gwarancję na poszczególne elementy i układy kampera. Możemy je bezkosztowo naprawić lub wymienić w określonym czasie po dokonaniu zakupu. Inne komisy preferują gwarancję, której podstawą do roszczenia są przejechane kilometry. Na przykład gwarancja na 50.000 km oznacza, że jeżeli do momentu przejechania przez nas 50.000 km w kamperze wystąpi usterka, to komis podejmie się jej naprawy. Jeżeli usterka wystąpi po przekroczeniu tego stanu licznika, to cała procedura usunięcia usterki będzie leżała po stronie kupującego.

Gwarancja, bez względu na to, czy liczona w przedziale czasowym czy w przejechanych kilometrach to coś, czego raczej na pewno nie otrzymamy, kupując kampera od prywatnego sprzedawcy. Jest to zatem bardzo istotny wątek. Kamper z gwarancją pozwoli nam cieszyć się komfortem psychicznym podczas naszej kolejnej karawaningowej wyprawy.

Komis kamperów Warszawa

Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak działa komis pojazdów kempingowych, serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego Centrum Entuzjastów Caravaningu. Nasz komis znajduje się w Województwie Mazowieckim, w miejscowości Baniocha. Na naszym placu dostępnych jest zawsze kilkadziesiąt pojazdów kempingowych gotowych do zakupu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty. Powiemy również o szeregu korzyści jakie otrzymasz, decydując się na skorzystanie z usługi komisu.

Komis kamperów – podsumowanie

Zakup kampera w komisie ma z pewnością wiele zalet. Jeżeli szukamy sprawdzonego pojazdu, warto jest udać się w takie miejsce, aby nie tylko obejrzeć dostępne modele, ale też zapoznać się z ofertą, jaką dana firma dysponuje. Kupując kampera z komisu, dodatkowo nabywamy też komfort, że przeprowadziliśmy dobrą i trafioną transakcję. Zakup kampera bezpośrednio od osoby prywatnej to bardzo dobra alternatywa, jednak często pozbawiona gwarancji, a także obarczona większym ryzykiem. Zachęcamy do tego, aby we własnym zakresie przetestować i porównać oferty kilku komisów kamperów, a następnie negocjować oferty i wybrać najkorzystniejszą.

Zapisano!
Ten pojazd jest już w Twoich ulubionych.