Bagażnik rowerowy do przyczepy kempingowej, czyli jak zwiedzić więcej na wakacjach!

BAGAŻNIK ROWEROWY MA WIELE ZALET! SPRAWDŹ DLACZEGO WARTO GO POSIADAĆ I JAKIE DAJE KORZYŚCI!

Bagażnik rowerowy do przyczepy kempingowej, czyli jak zwiedzić więcej na wakacjach!

Jeżeli śledzisz nasz blog karawaningowy, to z pewnością wiesz już, jak bardzo lubimy zarażać innych do tego niepowtarzalnego stylu życia, jaki daje karawaning. W naszych poprzednich wpisach już nie jednokrotnie zaznaczaliśmy jak fascynujące potrafi być podróżowanie po świecie, gdy przed nami rozcierają się niemal nieograniczone możliwości. Czy można jednak cieszyć się karawaningiem jeszcze bardziej? Owszem! Są na to przeróżne sposoby, a jednym z nich jest zabranie ze sobą rowerów dla siebie lub dla całej rodziny. Z pomocą przychodzą nam tutaj specjalne akcesoria dedykowane pojazdom kempingowym. Jest nim miedzy innymi bagażnik rowerowy do przyczepy kempingowej lub kampera. Daje on możliwość szybkiego i pewnego montażu na naszym pojeździe i umożliwia nam przetransportowanie naszych jednośladów w dowolne miejsce. Zapraszamy Cię do lektury dalszej części artykułu, z której dowiesz się dlaczego rower na kempingu to pewnik, który uatrakcyjni każde wakacje.

Dlaczego warto zabrać rowery na kemping?

Rower, nie tylko na wakacjach, ale również w naszym codziennym życiu to pojazd o bardzo wielu pozytywnych aspektach. Możemy urządzać sobie sporadyczne przejażdżki po okolicznych parkach lub lasach, możemy również korzystać z niego, jako środka lokomocji, na przykład dojeżdżając do pracy lub szkoły. Rower na biwaku to jednak coś zdecydowanie więcej. To świetny sposób na zagwarantowanie sobie dodatkowych wrażeń w postaci zwiedzania najbliższej okolicy. Wiele turystycznych miejscowości oferuje piękne i malownicze trasy rowerowe, których wyjątkowość polega na dostarczaniu nam niezapomnianych widoków. Trasy takie możemy spotkać często nad morzem, gdzie możemy doświadczyć zmiennych krajobrazów w postaci zapierających dech w piersi widoków na plażę i morze, przeplatanymi ruchliwymi miejskimi deptakami lub pachnącymi, sosnowymi lasami. Wycieczka taką trasą potrafi zagwarantować nam nie tylko wizualne doznania, ale również relaks, świeże, morskie powietrze i odskocznię od codzienności. Podróżując z rowerami, dajemy sobie możliwość skorzystania z takiej trasy i przeżycia niezapomnianych chwil.

Bagażnik rowerowy do przyczepy kempingowej to świetna inwestycja

Często jest tak, że o rowerach na wakacjach przypominamy sobie dopiero w chwili, w której mijamy miejscową wypożyczalnię rowerów. Równie często ulegamy chwilowej pokusie i decydujemy się na wypożyczenie rowerów dla całej rodziny, ponieważ uznajmy – całkiem zresztą słusznie – że to doskonały pomysł na aktywne spędzie najbliższych godzin. Okazuje się, że wycieczka była tak fajna, że kolejnego dnia ponownie wypożyczamy rowery, tym razem udajemy się w przeciwnym kierunku.

Rozwiązanie takie jest niezwykle często praktykowane. Wystarczy spojrzeć na ilość wypożyczalnie rowerowych w turystycznych miasteczkach. W perspektywie kilku sezonów na takie przyjemności wydamy naprawdę dużą sumę. Jako alternatywę, możemy rozważyć zakup własnego akcesorium. Bagażnik rowerowy do przyczepy kempingowej to doskonała inwestycja. Raz kupiony i zamontowany, pozwoli nam bezpiecznie przewozić nasze własne rowery w dowolne miejsce. Zyskujemy wtedy nieograniczoną możliwość korzystania z własnego sprzętu, który z pewnością będzie dużo bardziej sprawny technicznie, aniżeli ten z wypożyczalni. Nie musimy martwić się o płacenie kaucji za rowery, ich stan, a także nie musimy pilnować godzin zwrotu i rozliczenia.

Co daje bagażnik rowerowy do przyczepy kempingowej i kampera

Korzyści posiadania bagażnika rowerowego w pojazdach kempingowych

Poza wyżej wymienionymi korzyściami, jakimi jest ciągła dostępność i niezależność od lokalnych wypożyczalni rowerów, własny rower daje również szereg innych. Przede wszystkim zapewniamy sobie nieograniczoną mobilność. Nie musimy martwić się o podróżowanie naszym autem lub o to, gdzie je zaparkujemy. Tym samym minimalizujemy do zera sytuacje, w których generujemy dodatkowe koszty z tytułu paliwa, a także koszty parkowania w centrach miast.

Posiadając rower na miejscu dajemy sobie również możliwość aktywnego spędzania czasu. Bardzo wskazane dla naszego zdrowia jest, aby od czasu do czasu porządnie się zmęczyć. Jazda na rowerze poprawia naszą kondycję i ogólny stan zdrowia. Im więcej jeździmy po okolicy tym bardziej zwiększa się wydolność naszego organizmu, a my redukujemy stres i produkujemy więcej hormonów szczęścia.

Jak wybrać bagażnik rowerowy do przyczepy kempingowej?

Wybór odpowiedniego produktu może wydawać się wyzwaniem dla osób, które nie miały nigdy do czynienia z tego typu produktami. Warto zasięgnąć pomocy u doradców w sklepie, których doświadczenie pomoże dobrać produkt idealny. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Ci zorientować się lepiej w tych produktach.

Niektórzy producenci bagażników rowerowych w swoim portfolio posiadają modele dedykowane do konkretnego rodzaju kampera czy przyczepy kempingowej. Oznacza to, że taki bagażnik w całości jest kompatybilny z Twoim pojazdem. Montaż i użytkownie takiego bagażnika będzie zatem niezwykle prosty i profesjonalny, a sam bagażnik po zainstalowaniu będzie stanowił integralną całość z pojazdem. Przed zakupem warto rozeznać się, czy są bagażniki dedykowane do Twojego modelu kampera i przyczepy.

Warto też zwrócić uwagę na sposób montażu bagażnika rowerowego. Możemy spotkać kilka różnych rodzajów, miedzy innymi montowany na dachu pojazdu, na dyszlu w przedniej części, a także na tylnej ściance przyczepy. Każdy taki rodzaj może wiązać się z innymi czynnościami podczas montażu. Dla przykładu, bagażnik montowany bezpośrednio do tylnej ścianki może wymagać dodatkowego wzmocnienia konstrukcji ścianki.

Nie zapomnijmy o ilości rowerów i kompatybilności z danym rodzajem ramy. Istnieją bowiem bagażniki w których możemy przetransportować maksymalnie dwa rowery, a są takie, w których możemy dokładać dodatkowe szyny mocujące. Jeżeli podróżujemy we dwójkę i ten stan się w najbliższym czasie nie zmieni, możemy wybrać bagażnik na dwa rowery. Jeżeli jednak myślimy w dłuższej perspektywie, warto rozważyć bardziej pojemny bagażnik. Koniecznie upewnij się, że Twój nowy bagażnik będzie kompatybilny z ramą Twojego roweru. Niektóre bagażniki dla zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa posiadają specjalne systemy mocowania roweru. Jeżeli nie skorzystamy z niego, bo na przykład rama w naszym rowerze ma specyficzny kształt, może się okazać, że rower nie będzie w pełni zabezpieczony na czas transportu.

Gdzie kupić bagażnik rowerowy do przyczepy kempingowej?

Bagażniki do pojazdów kempingowych w przeciwieństwie do zwykłych, samochodowych bagażników, to produkt bardziej specyficzny. Ze względu na swój charakter, bagażniki do pojazdów kempingowych znajdziemy najczęściej w wyspecjalizowanych sklepach turystycznych lub oferujących akcesoria karawaningowe. Jednym z takich sklepów jest nasze Centrum Entuzjastów Caravaningu z siedzibą w Baniosze pod Warszawą. Kliknij tutaj po wskazówki dojazdu. W naszym sklepie znajdą Państwo setki wyspecjalizowanych produktów, które znajdą zastosowanie w każdym kamperze, przyczepie kempingowej lub na biwaku. Prowadzimy również sklep Internetowy, gdzie wszystkie oferowany przez nas produkty, w tym właśnie bagażniki rowerowe do przyczep kempingowych, zakupią Państwo wygodnie i szybko, bez wychodzenia z domu.

Gorąco zapraszamy do kontaktu z nasza obsługą. Z przyjemnością wysłuchamy Twoich oczekiwań i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie. Do zobaczenia na miejscu!

Zapisano!
Ten pojazd jest już w Twoich ulubionych.