MELAMINA

Czym jest melamina i jakie ma zastosowanie w karawaningu?

Melamina to pojęcie, które powinno wejść na stałe do słownika każdego miłośnika karawaningowych wypraw. Z definicji, melamina to organiczny związek chemiczny, który charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością termiczną, ale także mechaniczną. Te właściwości sprawiają, że melamina jest szeroko stosowana w przemyśle jako surowiec wykorzystywany między innymi do produkcji naczyń kuchennych, posadzek lub elementów wyposażenia wnętrz.

W karawaningu melamina jest najczęściej wykorzystywana właśnie w produkcji naczyń. Naczynia z melaminy są nietłukące, a tym samym idealnie nadające się na dalekie wyprawy kamperem lub przyczepą kempingową. Naczynia z melaminy ciężko jest odróżnić od ich porcelanowej wersji. Dlatego też popularne i cenione firmy, takie jak na przykład Gimex, produkują z melaminy całe zestawy obiadowe, składające się z talerzy, małych i dużych misek, dzbanków oraz kubków. Piękne i żywe kolory naczyń i wyjątkowe wzornictwo, sprawiają, że naczynia Gimex są wyborem numer jeden wśród naczyń idealnych na kemping.

Melamina jest również bardzo odporna na ścieranie, a przy tym łatwa w czyszczeniu. Właściwości melaminy sprawiają, że na przykład naczynia z niej wykonane znajdą swoich fanów również w rodzinach z małymi dziećmi, a także szkołach i przedszkolach. Hasło ‘zapomnij o potłuczonych naczyniach’ ma tutaj z pewnością zastosowanie.

W ofercie naszego Centrum Caravaningu jak i sklepu Internetowego 2n-store znajdą Państwo kilkaset wyjątkowych produktów z melaminy. Zapraszamy na zakupy!

Melamina i naczynia z melaminy Gimex. Centrum Caravaningu.