MARKIZA DO KAMPERA I PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ

Sprawdź definicję kampera w naszym słowniczku karawaningowym

Markiza do kampera lub przyczepy kempingowej to praktyczny dodatek, który może znacząco poprawić komfort podczas pobytu na kempingu. Markiza to rodzaj osłony przeciwsłonecznej lub zadaszenia, montowanego na bocznej ścianie przyczepy lub kampera w jej górnej części. Markizę taką można prosto i łatwo rozłożyć. Można ją także szybko zwinąć, jeżeli zajdzie taka konieczność. To wyjątkowe akcesorium jest bardzo praktyczne praktyczne. Chroni nas przed promieniami słońca lub opadami deszczu, ale dodatkowo powiększa naszą prywatną przestrzeń na polu kempingowym.

Markiza najczęściej wykonana jest z grubego, wodoodpornego materiału. Możemy spotkać wiele modeli i rodzajów markiz. Modele ręczne, gdzie zwijanie i rozwijanie odbywa się przy pomocy korbki oraz automatyczne, gdzie cały proces rozkładania i zamykania zrobi za nas silniczek elektryczny. W zależności od wybranego producenta i modelu, możemy spotkać produkty dedykowane do konkretnego pojazdu, które idealnie pasują wymiarami. Jeżeli akurat nie ma produktów ściśle przypisanych do naszej przyczepy kempingowej czy kampera, możemy skorzystać z modeli uniwersalnych, wybierając odpowiednią długość markizy.

Jakie korzyści daje markiza?

Ochrona przed słońcem: głównym powodem, dla którego najczęściej decydujemy się na zakup markizy jest ochrona przed słońcem. Odpowiednio zamontowana markiza nie tylko ochronimy się przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale też zapobiegniemy wpadaniu promieni słonecznych do wnętrza pojazdu, a tym samym zmniejszymy ryzyko dodatkowego nagrzania się pojazdu.

Ochrona przed deszczem: markiza może również posłużyć jako osłona przed deszczem. Dodatkowe zadaszenie, które zyskaliśmy da nam możliwość przebywania na zewnątrz nawet wtedy, gdy dookoła pada deszcz. To szczególnie ważne w upalne dni, kiedy możemy pozostawić na przykład drzwi wejściowe do przyczepy otwarte, nie martwiąc się o zalanie wnętrza naszego pojazdu.

Przechowywanie sprzętu: markiza w przeciwieństwie do przedsionka nie posiada bocznych ścianek, jednak odpowiednie jej zaadoptowanie może również dać nam dodatkową przestrzeń do przechowywania sprzętu takiego jak rowery, wodne materace dmuchane czy chociażby grill.

Zwiększenie przestrzeni życiowej: markiza pozwala na wykorzystanie przestrzeni zewnętrznej pojazdu, tworząc dodatkowe miejsce do odpoczynku, gotowania czy spożywania posiłków. Będąc na polu kempingowym możemy tym samym powiększyć nasza prywatną strefę.

Komfort i przyjemność: rozłożona markiza potrafi stworzyć przyjemne miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. To idealna przestrzeń do wykorzystania w takich sytuacjach jak spożywanie wspólnych, rodzinnych posiłków, rozpalenia wieczornego grilla czy grania w planszówki przy stole.

Markiza do kampera i markiza do przyczepy kempingowej.