CZYM JEST KAMPER PARK?

Sprawdź czym jest i jak działa nowoczesny Kamper Park

Kamper park to nic innego jak dobrze zorganizowany parking dla kamperów. Obiekt taki posiada niezbędne zaplecze, dzięki któremu będziemy mogli nie tylko zaparkować pojazd i przenocować w nim, ale także podłączyć kampera do prądu, czy uzupełnić zapasy wody.

W dobie rosnącej popularności karawaningu i podróży kamperami po Europie możemy zaobserwować znaczący przyrost infrastruktury, dedykowanej wszystkim, którzy wybrali taką właśnie metodę przemieszczania się. Kamper parki możemy zaobserwować najczęściej w pobliżu popularnych destynacji turystycznych, takich jak zabytkowe miasta czy parki krajobrazowe. Równie często możemy trafić na kamper parki tam, gdzie w okolicy obiekty znajdują się parki rozrywki oraz malownicze plaże. W każdym tego typu obiekcie znajdziemy wydzielone przestrzenie, w których możemy podłączyć się pod sieć elektryczną. Dostępne są również punkty serwisowe, w których możemy opróżnić zbiornik z nieczystościami, ale też uzupełnić zapasy wody na kolejne dni naszej trasy. Wiele parkingów dla kamperów oferuje również dedykowane rozwiązania takie jak sklepiki lub też małe stoiska, w których możemy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria karawaningowe, które mogą być dla nas przydatne w dalszej podróży.

Parkingi dla kamperów w Europie

Na zachodzie Europy kamper parki są na tyle popularne, że nikogo nie powinien zdziwić fakt w pełni zautomatyzowanych obiektów. W takich miejscach pozbawionych fizycznej obsługi, wszystkie płatności załatwimy przy pomocy karty płatniczej.

Kamper park. Co to jest parking dla kamperów.