BAGAŻNIK ROWEROWY

CZYM JEST BAGAŻNIK ROWEROWY

Bagażnik rowerowy to specjalistyczny element wyposażenia pojazdów, takich jak samochód osobowy, kamper, lub przyczepa kempingowa. Służy on do przewożenia rowerów w sposób bezpieczny i efektywny. Konstrukcja bagażnika rowerowego, w zależności od producenta i przeznaczenia pojazdu może różnić się od siebie sposobem wykonania, funkcjonalności i montażu.

Zastosowanie bagażnika rowerowego w karawaningu

Jednym z powodów, dla którego w ogóle decydujemy się na karawaningową wyprawę są malownicze krajobrazy i niecodzienne widoki. Jeżeli jesteśmy również miłośnikami rowerowych wycieczek, bagażnik na rowery daje nam możliwość bezpiecznego przetransportowania naszych rowerów na drugi koniec kraju czy kontynentu. W zależności od wybranego modelu konstrukcji, możemy przewieźć jeden, dwa lub więcej rowerów.

Konstrukcje bagażników rowerowych są bardzo zróżnicowane, ale dzięki temu dają klientom bardzo dużo opcji wyboru najlepszego modelu. Na rynku możemy spotkać modele bagażników dedykowanych do konkretnego auta lub kampera. Ich montaż sprowadza się do wykorzystania fabrycznych mocowań pojazdu, natomiast sama konstrukcja bagażnika jest idealnie spasowana z przyczepą kempingową lub kamperem. W sklepach możemy tez spotkać bagażniki uniwersalne, które możemy zamontować w większości pojazdów danego typu. Różnorodność modeli sprawia, że możemy zabrać na kemping zarówno rowery górskie, szosowe, trekkingowe czy elektryczne.

Warto również wspomnieć o atestowanych i bezpiecznych rozwiązaniach bagażników rowerowych. Systemy zabezpieczeń takie jak zamki, pasy i blokady zapewniają bezpieczeństwo podczas przewożenia rowerów, ale także zabezpieczają rowery przed kradzieżą czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi podczas transportu. Wiele bagażników oferuje dodatkowo funkcję składania i kompaktowego przechowywania konstrukcji, podczas gdy nie jest ona zainstalowana na pojeździe.

Zapraszamy do naszego sklepu Internetowego 2nstore.eu, gdzie mogą Państwo zapoznać się z naszą ofertą bagażników rowerowych.

Bagażnik rowerowy. Słowniczek karawaningowy