Całoroczny kamper – swoboda przemieszczania i wolność wyboru

KARAWANING ZIMĄ? CZEMU NIE! POZNAJ CAŁOROCZNE KAMPERY Z NASZEJ OFERTY!

Całoroczny kamper – swoboda przemieszczania i wolność wyboru

Wyprawy kamperem mają wiele zalet. Im bardziej zagłębiamy się w temat karawaningu, tym wyraźniej możemy dostrzec przewagę, jaką daje nam podróżowanie domkiem na kółkach. Jedną z takich zalet jest fakt, iż nie jesteśmy na cały okres urlopu przywiązani do jednego miejsca, jak to ma miejsce zawsze wtedy, gdy decydujemy się wynająć pokój hotelowy lub prywatną kwaterę. Kamper daje nam możliwość zmiany miejscowości, w której się zatrzymujemy praktycznie natychmiast.  Miasto, w którym zdecydowałeś się spędzić wakacje nie spełnia Twoich turystycznych oczekiwań? Wsiadasz w kampera i zmieniasz miasto. To jest dokładnie tak proste i nie ma tutaj żadnych ukrytych haczyków.

W zdecydowanej większości karawaning kojarzy się nam z okresem letnim i wakacjami, kiedy to słońce mocno grzeje, a woda w południowych morzach jest ciepła. Są jednak na rynku rozwiązania, które całkowicie przeczą tym założeniom i wychodzą naprzeciw tym, którzy kochają karawaning również w okresie jesienno-zimowym. Kamper całoroczny to jedno z takich rozwiązań i o nim opowiemy w dalszej części artykułu.

Czym jest kamper całoroczny?

O tym czym jest kamper pisaliśmy już w naszym słowniczku karawaningowym. Całoroczny kamper  natomiast to jego bardziej zaawansowana odmiana. Tym zaawansowaniem jest pełna integracja systemów izolacji, klimatyzacji i ogrzewania. Odpowiednie wykorzystanie tych systemów w zależności od pory roku daje właścicielowi takiego pojazdu pełną swobodę zarówno jeżeli chodzi o wybór miejsca docelowego, jak i samą podróż.

Kluczem jest odpowiednia izolacja termiczna całorocznego kampera. W chłodnie dni zatrzymuje one w pojeździe ciepło i nie pozwala na szybki spadek temperatury. Odpowiednie i zautomatyzowane systemy grzewcze, różne w zależności od wybranego modelu, pozwalają na dogrzanie wnętrza i utrzymanie temperatury na wybranym poziomie. Daje to komfort wszystkim pasażerom kampera, bez względu na to, czy na zewnątrz panuje śnieżyca, czy też temperatura staje się wyraźnie nieprzyjemna.

Ta sama izolacja termiczna pozwala na zatrzymanie chłodu w kamperze całorocznym, kiedy na zewnątrz panuje upał. Kamper taki wsparty odpowiednim systemem klimatyzacji zapewnia komfortową i przyjemną dla organizmu temperaturę. Pozwala to zarówno na podróżowanie w przyjemnych warunkach jak i na miły odpoczynek, gdy kamper stoi zaparkowany na polu kempingowym.

W obydwóch przypadkach powinniśmy pamiętać, aby podczas upału nie dopuścić do zbytniego nagrzania się pojazdu w środku, a w zimowe wieczory – do jego znaczącego wychłodzenia. Starajmy się zawsze korzystać z systemów z głową, zarówno dla naszego komfortu fizycznego jak i dla przedłużenia żywotności systemów odpowiadających za temperaturę w kamperze.

Dostosuj wyposażenie kampera do wybranej pory roku

Bardzo istotnym czynnikiem, o którym należy bezwzględnie pamiętać jest zaopatrzenie się w niezbędne wyposażenie. W zależności od sezonu i pory roku naszej karawaningowej wycieczki nasze zapotrzebowanie może być różne.

Dowiedz się jakiego rodzaju chemia do kampera będzie zasadna w przypadku pory zimowej, a jaka w przypadku letniej. Jej odpowiedni wybór już na tym etapie pozwoli Ci zaoszczędzić sobie dodatkowego stresu. Nie będziesz musiał martwić się o to, czy na przykład instalacja wodna w kamperze nie zamarznie. Pamiętaj również o takich rzeczach jak na przykład łańcuchy do kół i skrobaczki do lodu. Przydatne mogą okazać się odmrażacze do zamków o ile oczywiście planujesz używać kampera w zimie. Warto tez pomyśleć o odchodzeniu kampera na zimową wyprawę. Przedsionki, krzesełka kempingowe czy leżaki to najprawdopodobniej są to rzeczy, z których korzystać nie będziemy.

Karawaning kamperem całorocznym w zimie? Czemu nie!

Kemping i karawaning kojarzy nam się zazwyczaj z wakacjami, długimi, słonecznymi dniami, kąpielami w morzu i z wysokimi temperaturami. Dzięki możliwością jakie daje kamper całoroczny możemy doświadczyć zupełnie innego wymiaru karawaningu. Zimowa wyprawa kamperem może okazać się równie ekscytująca i satysfakcjonująca, co jej wakacyjny odpowiednik.

Karawaning zimą otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości, których nie doświadczymy w letnie dni. Zimowe krajobrazy, zwłaszcza te górskie potrafią być często o wiele bardziej malownicze i piękne, aniżeli wakacyjne. Wyobraź sobie jak wspaniały widok musi rozciągać się z okna Twojego kampera na ośnieżone i majestatyczne górskie pejzaże. W niektórych przypadkach karawaning zimą oznacza mniejsze natężenie turystów. To dla Ciebie nic innego jak większy kontakt z naturą i swoboda w poruszaniu się po okolicy. Dodatkową nagrodą będzie dla Ciebie powrót do Twojego ciepłego i przytulnego kampera po dniu spędzonym na mroźnym powietrzu. Będzie nią także spędzenie tego czasu ze swoimi bliskimi.

Kamper całoroczny w ofercie Centrum Entuzjastów Caravaningu

Całoroczny kamper Kabe Royal x880 LQB Centrum Caravaningu

Mamy niezwykłą przyjemność zaprezentować Państwu wyjątkowy, najbardziej luksusowy w segmencie półintegra kamper całoroczny – KABE Royal x880 LQB. Kamper ten posiada wyjątkowe wyposażenie i wystrój, dzięki któremu poczujesz się jak w apartamencie luksusowego hotelu. Dwa łóżka – jedno podwójne w części sypialnej, drugie elektrycznie opuszczanie zapewnia dużo komfortowej przestrzeni do odpoczynku dla Ciebie i Twoich gości.

Seria Royal to idealny wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania połączone z kunsztem i estetyką. W tym całorocznym kamperze zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Są to między innymi podpory hydrauliczne poziomujące pojazd, ale też takie które odpowiednio zadbają o komfort termiczny pasażerów i użytkowników bez względu na sezon. Każdy element wyposażenia został zaprojektowany i przemyślany tak, aby za każdym razem oddawać komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Regulacje siedzisk, zapobieganie przemieszczaniu się sofy, materiały antypoślizgowe, bezprzewodowe ładowarki, mnogość uchwytów i schowków to naprawdę tylko niektóre z tych rozwiązań.

Kamper KABE Royal x880 LQB zbudowany jest na bazie Mercedes-Benz Sprintera co sprawia, że już sam fakt prowadzenia tego pojazdu potrafi być ekscytującym przeżyciem. W pojeździe zastosowano nowoczesne smart technologie ułatwiające kierowanie. Cała przestrzeń kierowcy i pasażera, a także zabudowa kabiny jest tak przemyślana, aby pokonywanie kolejnych kilometrów na trasie było do granic możliwości komfortowe.

Zapraszamy do naszego salonu w siedzibie naszej firmy, gdzie znajdą Państwo najnowszą kolekcję luksusowych pojazdów KABE. Zachęcamy również do skorzystania z naszej wyszukiwarki pojazdów kempingowych, gdzie już teraz mogą Państwo zapoznać się z naszą ofertą.

Całoroczny kamper Kabe Royal x880 LQB

Podsumowanie

Całoroczny kamper to nie tylko pojazd cechujący się dedykowanymi rozwiązaniami. To również, a może i przede wszystkim symbol swobody i niezależności. To także okno na zupełnie inny świat, zupełnie nowe horyzonty i wymiar podróżowania. Kto wie, być może zimowy karawaning okaże się nową świąteczną i rodzinną tradycją? Zachęcamy również do odwiedzenia naszego bloga karawaningowego, gdzie można zapoznać się z ciekawymi karawaningowymi tematami i inspiracjami.

Zapisano!
Ten pojazd jest już w Twoich ulubionych.