CZYM JEST STÓŁ KEMPINGOWY?

Stół kempingowy to kluczowy i funkcjonalny mebel na każdym karawaningu.

Stół kempingowy to nic innego jak odpowiednik tradycyjnego mebla, który możemy spotkać w każdej kuchni, salonie lub w jadalni. Dlaczego zatem nazywamy je stołami kempingowymi, a nie zwykłymi stolikami? Otóż stoły kempingowe, podobnie jak wszystkie inne meble przeznaczone na karawaningowe wycieczki mają kilka cech, które nadają im wyjątkowości. Poniżej przedstawimy kilka z nich.

Meble dedykowane kempingowi z założenia powinny być lekkie. Mała waga przedmiotów jakie ze sobą zabieramy po pierwsze nie obciąża dodatkowo naszego kampera lub przyczepy kempingowej. Po drugie, mała waga stołu kempingowego umożliwia jego łatwy transport, a także przenoszenie np. z przedsionka bliżej ogniska lub brzegu jeziora. Stoły kempingowe często wykonywane są ze specjalistycznych materiałów, na przykład aluminium, dzięki którym całkowita waga takich mebli to zaledwie kilka kilogramów. W porównaniu z drewnianymi stołami z naszej jadalni, stoły kempingowe są niesamowicie lekkie i łatwe w przenoszeniu.

Kompaktowe rozmiary i łatwe składanie, to kolejne dwie cechy wyróżniające stoły kempingowe. Stoły takie po złożeniu często przybierają wymiary, które umożliwiają przewożenie ich w luku bagażowym lub pod łóżkiem. W stole kempingowym składany jest zarówno blat jak i nogi. Samo składanie sprowadza się najczęściej do pociągnięcia za odpowiednią cześć mebla. To powoduje, że jest on gotowy do użycia w zaledwie kilka sekund.

Jak funkcjonalne są stoły kempingowe?

Dodatkowa funkcjonalność stołów kempingowych to ich kolejna zaleta. W kempingu i na karawaningu optymalizacja przestrzeni i pełnego wykorzystania jak najmniejszej ilości przedmiotów ma czasami kluczowe znaczenie. W przypadku stołów kempingowych możemy często spotkać meble z dodatkowymi półkami pod blatem, na którym możemy dodatkowo przechowywać niezbędne kuchenne akcesoria. Niektóre stoły wyposażone są w dedykowane uchwyty na napoje, a niektóre posiadają ściągany blat, który można szybko umyć pod bieżącym strumieniem wody.

Stoły kempingowe to coś, czego nie powinno zabraknąć na żadnej karawaningowej wyprawie. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu Internetowego, gdzie mogą Państwo zapoznać się z pełną ofertą mebli kempingowych. Służymy pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania!

Stół kempingowy