CZYM JEST SAMOCHÓD KEMPINGOWY?

Sprawdź definicję samochodu kempingowego w naszym słowniczku karawaningowym

Samochód kempingowy, nazywany także kamperem to specjalnie zaprojektowany pojazd z dedykowaną zabudową, przystosowaną do zapewnienia warunków mieszkalnych. Samochody kempingowe określane są często mianem domków na kółkach. Wystarczy zobaczyć jak wygląda wnętrze takiego pojazdu, aby zrozumieć dlaczego. Kamper to pojazd, którym możemy udać się w długą podróż po kraju lub kontynencie, nie martwiąc się o zapewnienie sobie dodatkowego zakwaterowania.

Pierwszą cechą wyróżniającą samochód kempingowy jest jego konstrukcja i wyposażenie. Z reguły jest on przystosowany to długotrwałego i ciągłego użytkowania. W kamperze znajdziemy przestrzenie z częścią dzienną, kuchnią, łazienką z prysznicem, a także z sypialnią. Samochody kempingowe różnią się od siebie zabudową. Zasadniczo wyróżniamy cztery rodzaje zabudowy, gdzie każdy ma swoje indywidualne cechy. Wybór odpowiedniego rodzaju kampera może przełożyć się bezpośrednio na nasz komfort prowadzenia i samego użytkowania. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że nowoczesne kampery, bez względu na półkę cenową i rodzaj zabudowy, oferują szereg udogodnień, które przyczyniają się do satysfakcji z użytkowania pojazdu.

Kamper, w odróżnieniu od przyczepy kempingowej sprawia, że cały nasz tymczasowy dobytek zabieramy zawsze ze sobą. Bez względu na to, czy chcemy udać się w celach turystycznych do oddalonego miasta, czy też musimy zrobić zakupy w sklepie nieopodal, kamper będzie naszym źródłem transportu. Przyczepę kempingową możemy swobodnie zaparkować na polu kempingowym i korzystać komfortowo wyłącznie z naszego samochodu osobowego.

Samochód kempingowy? Zrób sobie sam!

Dziś bardzo popularne jest własnoręczne przerabianie samochodów typu van na pojazdy kempingowe. Bardzo popularny staje się również vanlife, na który coraz częściej decydują się ludzie młodzi lub tacy, którzy mają możliwość pracy zdalnej. Zachęcamy do sprawdzenia naszego bloga karawaningowego, na którym systematycznie publikujemy artykuły o samochodach i przyczepach kempingowych.

Samochód kempingowy. Czy jest kamper. Centrum Entuzjastów Caravaningu