CO TO JEST MINIKAMPER?

Sprawdź definicję minikampera w naszym słowniczku karawaningowym

Minikamper to wciąż mało znane, chociaż coraz bardziej popularne określenie w środowisku entuzjastów karawaningu. Minikamper to pojazd, najczęściej osobowe auto kombi, które odpowiednio zaadoptowane posłuży nam jako nasza baza noclegowa. Brzmi niewiarygodnie, a jednak coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie swoim minikamperem.

Czym właściwie jest minikamper?

Minikamper to pojazd, który możemy zrobić we własnym zakresie. Wystarczy nam auto w zabudowie kombi, a zatem wybór odpowiedniej bazy jest naprawdę szeroki. Następnie należy odpowiednio przygotować wnętrze takiego pojazdu. Najczęściej będzie to odkręcenie tylnej kanapy lub rzędu foteli, aby stworzyć przestrzeń dla materaca, który będzie podstawą naszego łóżka. Osoby decydujące się na takie zabiegi, często rozprowadzają w aucie dodatkową instalację elektryczną, dzięki której zyskamy lepsze oświetlenie, a także możliwość korzystania z napięcia 230V. Przyda nam się to gdy zechcemy zagotować wodę w czajniku lub podładować laptopa. Niestety ograniczona przestrzeń nie zawsze pozwala nam na więcej udogodnień, jakich doświadczymy w klasycznym kamperze.

W minikamperze nie skorzystamy z toalety, prysznica i kuchni. Ciężko jest mówić nawet o możliwości rozprostowania się. Stąd też w znakomitej większości osoby, które korzystają z tego typu pojazdów, na porę swoich wycieczek wybierają ciepłą wiosnę lub środek lata. Wszelkie życiowe potrzeby załatwiane są w dedykowanych miejscach, zaś sam minikamper służy wyłącznie jako bezpieczna sypialnia z pewnym dachem nad głową.

Minikamper. Co to jest minikamper.