CZYM JEST LODÓWKA TURYSTYCZNA?

Sprawdź definicję kampera w naszym słowniczku karawaningowym

Lodówka turystyczna to urządzenie, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego wczasowicza. Bez względu na to, czy podróżujemy kamperem, przyczepą kempingową, czy zwykłym samochodem, lodówka turystyczna będzie sprzętem, który zapewni nam wiele korzyści w upalne dni.

Lodówki turystyczne, dzięki swoim właściwościom i konstrukcji mogą być używane zarówno jako pojemnik, w którym przetransportujemy żywność i napoje na przykład na pobliską plażę, ale też jako miejsce, gdzie stale będziemy przechowywać produkty spożywcze w naszym pojeździe. Jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z lodówki na przykład w aucie osobowym, musimy pamiętać o podłączeniu jej do stałego źródła zasilania. Warto więc zawczasu sprawdzić, czy nasz samochód oferuje stały dopływ prądu w gniazdkach od zapalniczek, nawet wtedy, gdy w stacyjce nie ma umieszczonego kluczyka. Bardzo istotne jest też to, aby pamiętać iż podłączona lodówka generuje ciągłe obciążenie akumulatora. Zbyt długie korzystanie z niej może spowodować rozładowanie się baterii w aucie. Jeżeli natomiast zdecydujemy się korzystać z lodówki przenośnie, warto zawczasu poznać i wybrać odpowiednie dla nas parametry tego sprzętu. Lodówki turystyczne różnią się bowiem od siebie konstrukcją, sposobem chłodzenia oraz czasem, w którym są w stanie utrzymać zadaną temperaturę.

Kiedy warto korzystać z urządzenia?

Lodówki turystyczne to idealne rozwiązanie zawsze wtedy, gdy nie mamy możliwości skorzystać z tradycyjnego jej odpowiednika, lub gdy nasz dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony. Z właściwości lodówek turystycznych będą zadowoleni zwolennicy biwakowania i spania pod gołym niebem lub chmurką. Lodówka taka pozwoli na przechowanie i zabezpieczenie w nocy żywności, a także napojów. Docenią ją również rodziny z dziećmi, dla których schłodzenie się pysznymi lodami na plaży w upalny dzień będzie przyjemnym akcentem wakacyjnych dni.

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego z szeroką ofertą produktów dedykowanych karawaningowi i turystyce. Nasi doradcy z przyjemnością wysłuchają Państwa oczekiwań, a także zaproponują najlepsze, sprawdzone rozwiązania.

Lodówka turystyczna. Czym jest i dlaczego warto ją mieć.