CZYM JEST ALKOWA?

Czym jest alkowa w kamperach i jakie daje możliwości?

Alkowa w kamperze to przestrzeń sypialniana. Znajduje się ona bezpośrednio nad kabiną kierowcy i pasażera. Kampery, które posiadają alkowę, przybierają z zewnątrz bardzo charakterystyczny kształt, tak zwany daszek. Przykład takiego kampera można zobaczyć na zdjęciu obok artykułu. Alkowa daje możliwość do jeszcze bardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni w pojeździe.

Do alkowy można dostać się zazwyczaj przy pomocy dedykowanej drabinki. Wyższe modele kamperów, takie jak na przykład Morelo, posiadają na wyposażeniu elektrycznie opuszczane łóżko, które zjedzie do nas po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Takie rozwiązania są maksymalnie funkcjonalne i są bardzo dużym ukłonem w kierunku osób starszych, które mogą mieć problemy ze sprawnym poruszaniem się. W zależności od producenta, możemy spotkać się z dodatkowymi osłonami przy alkowie, które zapewnią śpiącym osobom prywatność i oddzielenie się od reszty użytkowników.

Pomysł na dodatkową przestrzeń w kamperze!

W alkowie z reguły mogą spać dwie osoby. W przypadku gdy podróżujemy z dziećmi, jest duża szansa na to, że uda nam się zmieścić nawet więcej naszych pociech. Przestrzenie tego rodzaju są zazwyczaj bardzo dobrze zabezpieczone i przestronne. Zapewniają jednocześnie doskonały komfort spania, jak również bezpieczeństwo. Nasze dzieci z pewnością pokochają to rozwiązanie, które w zależności od ich wyobraźni może stanowić dodatkową przestrzeń do zabawy, grania w planszówki lub oglądania filmów.

Ci, którzy w swoim kamperze posiadają alkowę, nie tylko zyskują dodatkowe łóżko. Zyskują również dodatkową przestrzeń do przechowywania lekkich, gabarytowych rzeczy, na przykład dmuchanych materacy czy wodnych zabawek. Alkowa to rozwiązanie praktyczne i popularne, aczkolwiek nie niezbędne. W myśl idei lepiej mieć niż potrzebować, warto wypróbować możliwości alkowy, a następnie zdecydować, czy jest to wybór odpowiedni dla nas i naszej rodziny.

Alkowa. Czym jest Alkowa w Kamperze.